Medyum sedat hoca & mezopotamya büyüsü

Medyum sedat hoca sayfasında bu gün tarih otuz kasım ikibin onaltı fırat ve dicle nehirleri arasındaki mezopotomya bölgesin günümüzde ırak sınırları içinde kalır ve geçmişte babil, sümer, asurlu, ve akad uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır medyum sedat hoca aynı zamanda bio enerji uzmanıdır mitolojileri büyük ölçüde ortak olan bu uygarlıklar astroloji ve yazıyı icat ettiler.

Büyülü tabletler
Büyülü tabletler

Mezopotamyada bulunan en eski büyüler hastalıkları ileştirme, kötülüğü kovma büyüleridi idi ama iö 1500 lerde bunlara aşık etme ve savaş kazanma büyüleri de eklendi büyü ve dinin bu kadar iç içe geçtiği bir toplumda büyünün kendiliğinden mi yoksa tanrıların müdahalesiyle gerçekleştiği ilginç bir sorundur büyülerin çoğu bu büyülü sözler bana ait diğil diyen sakınma sözcukleriyle biterek gücü tanrılara atfeder din ve büyü ayrılmaz haldedir.  Medyumlar din ve büyüsünün günümüze ulaşan en önemli örneği akad kültürüne ait olan dokuz taş tablete kazınmış büyücülük karşıtı büyülerden oluşan makludur.

Bir önceki yazımız olan Medyumlar medyum medyum tavsiye medyum yaşam koçu başlıklı makalemizde duacı medyum, gerçek medyum sedat hoca ve medyum istanbul hakkında bilgiler verilmektedir.