Medyum mitolojisi ve medyumlar eski yunan

medyum siteleri

 medyum siteleri

Medyumlar eski yunan mitolojisinde’de yer almaktaydı eski yunanlar medyum, tılsım, büyü, papaz büyüsü, aşk büyüsü, vefk, canbar büyüs, kısmet açma,  ve bereket/kısmet iş adamları için durmadan büyüler yaparlardı bu medyumlar kuşaktan kuşağa geçmekteydi en önemli büyüleri ise  mitolojiden kalma büyülerdi tılsımlar ve muskalar yaparlar ve kraliyete ait prens ve prenseslerde bu büyülerden vaz geçmezdi.

medyum siteleri, numeroloji

medyum siteleri, numeroloji

Eski yunanlı medyumlar orta çağ zamanında yunan ve roma’da dinin nerde bittiğini ve mitolojinin nerede başladığını anlamk oldukça zordu klasik medyumlar tılsım/özel mitler, büyüler yaparlardı örneğin eski ahit köyunde öyküleriyle karşılaştırıldığında büyü konusunu daha açıkça işlerlerdi mitlerde tanrıların müdahalesi sonucunda dünyevi şeyler değişip doğaüstü nitelikler kazanır romalı şair ovidius dönuşumler’de sürekli sihirli bir  akış içinde olan bu dünyayı çok güzel bir şekılde tavsir eder.

medyum yunan, numeroloji medyumlar

medyum yunan, numeroloji medyumlar

Eski yunan büyü kavramı büyük ölçude mısırdan mezopotamya’dan ve doğu akdeniz kültürlerinde miras alınmıştı yunanca magikoz sözcüğü zerdüş’ün murdi anlamına gelen magos sözcüğünden gelir. Büyücüler ve medyumlar kendilerinden sonra gelen romalılar gibi yunanlarda egzotik ve esrarlı şeylerle düşkündüler örneğin pythagorasorpheusçu keldani ve mısırlı gizem medyum okullarını ziyaret etmiş bunalrın ökult bilgileriniözümseyerek birleşmişti. On medyumların tanrısal ve kutsal olan rakamlar yaratılışın temelinde yer alıyordu. Bu tür göruşler sonraları numeroloji dene medyum sihirleri medyum tılsmları temelinde yer alıyordu

Bir önceki yazımız olan Medyum sedat hoca ile havas ilmi tesbih-i şerifin azmeti duası başlıklı makalemizde havas hoca, Havas ilmi ve havas ilmi bilen hoca hakkında bilgiler verilmektedir.