Havass ilmi ve havass büyü havass hakında herşey

havass ilmi
havass ilmi

Havass ilmi hakkında bilgilerimizi sizinle paylaşmak istiyoruz havass’ın kelime anlamı hususlar hasasiyet iyi durum anlamına gelir dini anlamı ise dindarlık doğruluğu ile ve bunun yanı sıra ilmi ile alim olup maneviyat mertebesınde yukselmiş olan zatlardır. Havass ilminde başarılı olanlardan takvalardan geçer çunkü bu ilmin esası ve temeli takva uzerine kurulmuştur irade ve hakka teslimiyet ilksırada yer almaktadır. Yalan dolan gıybet ve kötu sözlerden mumkun mertebe uzak durmak bol bol mağfiret dilemek gerekir.

 

Başta farz ibadetler olmak uzere mümkun olduğnca nafile ibadetlere, kuşluk, teheccüt, ve hacet namazını, artırmaya boş zamanlarda selatu selam getirmeye, kelimeyi tevhidi zikretmeye gayret etmek gerekir. Mumkun mertebete ayet, dua, ruhaniyet,  manevi yardımcılar yani 3 harfliler, vefk vs konularda çalişma yapıldığında medyum maneviyat alemin yardımından istifa edebilmek için yapmamız gereken medyum tavsiylere mutlaka uymak gerekir. Manevi sırlara ve hususlara vakıf olmak zamnanın çoğunu iyi amelerle geçirmek gerekir işte boyle hareket eden kımseler dua ettiklerınde semadaki  melekler mumin olan ruhaniler allah c.c dostları ve bütün ulvi varlıklar o kımselerin dualarına iştirak ederler. Boylece niyet ve maksatlarınıda daha kolay ve daha çabuk ulaşmış olurlar bu durumda havass ilmine sahip olan medyum sedat hoca bu havass ilmini olanca en yuksek mertebeden yaptığı ve bu ilimde onlarca başarı sağladığı deneyımlerinde gözlemlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Medyum sedat hoca ile havas ilmi tesbih-i şerifin azmeti duası başlıklı makalemizde havas hoca, Havas ilmi ve havas ilmi bilen hoca hakkında bilgiler verilmektedir.